Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego by m.in. podjąć decyzję w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie przez organizatora, czyli Powiat Jarosławski umowy z operatorem - PKS Jarosław S.A. oraz na zawarcie przez Powiat Jarosławski porozumień zmieniających z powiatami: przeworskim i lubaczowskim.

Obrady odbyły się 9 września a podjęta uchwała ma związek z podpisaniem umowy dotyczącej dofinansowania nierentownych linii autobusowych obsługiwanych przez PKS Jarosław. Dzięki rządowym pieniądzom z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w siatce połączeń znalazły się kursy nierentowne z ekonomicznego punktu widzenia, ale ważne ze względów społecznych. Na terenie trzech powiatów (jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego) jest ich 67.

Radni zdecydowali również o regulaminie określającym wysokość i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki praca oraz zasady wynagradzania za godziny ponadwymiarowe, godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Jarosławski.