15. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

Ślubowanie nowej radnej Rady Powiatu Jarosławskiego - Tatiany Kożak-Siary, powołanej w miejsce Tadeusza Chrzana, wybranego posłem w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych i ustalenie wysokości wynagrodzenia starosty jarosławskiego (10 940 zł brutto). To m.in. wydarzyło się podczas kolejnej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 15 listopada. Wspomniano także zmarłego niedawno radnego i członka Zarządu Powiatu, Jana Żołyniaka oraz przyjęto szereg uchwał, a wśród nich w sprawie określenia zadań samorządu powiatowego, na które przeznacza się środki finansowe PFRON w 2019 r.

Starosta jarosławski Stanisław Kłopot poinformował również radnych o złożeniu wypowiedzenia przez dyrektora Centrum Opieki Medycznej Stanisława Krasnego - ze względów zdrowotnych. Zostało ono przyjęte przez Zarząd Powiatu Jarosławskiego. - W żaden sposób nie wpłynie to jednak na sytuację szpitala, która jest stabilna i pod pełną kontrolą, a deficyt, który ma obecnie szpital jest sukcesywnie zmniejszany, dzięki przeprowadzonemu audytowi i realizowanemu programowi naprawczemu – uspokaja starosta Stanisław Kłopot.