Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 66.
Platforma ePUAP

Nowe miasto w powiecie

3Już niebawem jedno z malowniczych miasteczek naszego regionu uzyska prawa miejskie. Pruchnik, bo o nim mowa, taki rozwój sytuacji zawdzięcza staraniom Rady Gminy oraz Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Pruchnickiej.

Pruchnik oficjalnie zostanie miastem 1 stycznia 2011 roku. W tym miejscu należy wspomnieć, że miejscowość ta posiadała już wcześniej prawa miejskie. Niestety w 1934 roku w wyniku reformy administracyjnej prawa te utraciła. Jednak pruchniczanie nigdy nie pogodzili się z zaistniałą sytuacją. Przez 76 lat zarówno mieszkańcy, jak i okoliczni sąsiedzi mówili o Pruchniku miasto. Pozytywna decyzja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych w takim wymiarze wydaje się więc być czymś oczywistym.

Niebywały sukces daje miasteczku szansę zarówno na rozwój gospodarczy, jak i turystyczny. Ciekawa i bogata historia tego miejsca zostanie odpowiednio wyeksponowana. Zaś zabytkowy i uroczy rynek przyciągnie niejednego turystę. Rozwój jaki czeka Pruchnik jest również korzystny dla samych mieszkańców, gdyż nowe miasto stworzy wiele innowacyjnych możliwości.

Artykuły powiązane

Kliknij aby posłuchać tekstu