Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 67.
Platforma ePUAP

Obrady XLVI sesji Rady Powiatu

16 sierpnia odbyły się obrady kolejnej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Wśród przyjętych przez radnych decyzji znalazła się uchwała w sprawie obligacji komunalnych. Radni zdecydowali się na emisję 20 tys. obligacji na łączną kwotę 20 mln. złotych. Większość z tych środków zostanie przeznaczona na inwestycje drogowe.

Na inwestycje drogowe z obligacji przeznaczono blisko 17 mln. złotych. Warto tu dodać, że stanowią one w większości wkład własny powiatu do środków finansowych uzyskiwanych z różnych źródeł, np. funduszy europejskich. Oznacza to, że w rzeczywistości na budowę i modernizację dróg powiatowych trafi o wiele więcej pieniędzy.

Środki uzyskane z obligacji komunalnych zostaną przeznaczone także na inne cele. 1 mln. złotych trafi do Centrum Opieki Medycznej na wykonanie inwestycji dostosowujących placówkę do standardów założonych do realizacji na koniec 2012 roku (tzw. standaryzacja). Zostanie także nadbudowane i zmienione pokrycie dachowe w DPS w Sośnicy (wartość 1 355 tys.) oraz wymieniona stolarka okienna w budynkach COM oraz przychodniach POZ w Wiązownicy i Jarosławiu (wartość 700 tys. złotych).

Radni powiatowi wyrazili także zgodę na nabycie nieruchomości - położonej nad Sanem - w drodze darowizny od gminy miejskiej Jarosław. Zgodnie z planami Starosty Jarosławskiego Tadeusza Chrzana ma tam powstać teren rekreacyjny dla mieszkańców Jarosławia i okolic, już teraz zwany "Bulwarami Jarosławskimi".

W czasie sesji radni zapoznali się także z obecną sytuacją Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Przedstawił im ją dyrektor placówki Krzysztof Bałata.

Artykuły powiązane

Kliknij aby posłuchać tekstu