Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

VI Piknik Rodzinny – Pełkinie 2011

Dnia 12 czerwca br. na stadionie sportowym w Pełkiniach odbył się już „VI Piknik Rodzinny – Pełkinie 2011” połączony z Dniem Matki, Dniem Ojca i Dniem Dziecka. Organizatorami tego wydarzenia byli Leszek Szczybyło – Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Pełkiniach i jednocześnie Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego, Rada Rodziców z przewodniczącą Elżbietą Ciołek i Dariuszem Czerebą – sołtysem Pełkiń.

Podczas tegorocznego pikniku odbył się pokaz ratownictwa drogowego, przygotowany przez Państwową Powiatową Straż Pożarną w Jarosławiu. Tego dnia miały miejsce również zawody strażackie w kategoriach: Ochotnicza Straż Pożarna, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Dorośli. Rozegrany został także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Pełkiniach.

Jedną z atrakcji niedzielnego pikniku była prezentacja konnej musztry przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Koni „Arabian” oraz Turniej Walk Średniowiecznych. W niedzielne popołudnie, odbyła się prezentacja tresury psów oraz pokaz gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczestników „You can dance – po prostu tańcz”. Dla najmłodszych przygotowano konkursy plastyczne, dmuchaną zjeżdżalnię oraz trampolinę. Uczestnikom gier i zabaw rozdano ponad 300 nagród rzeczowych. Organizatorzy zapewnili także zaplecze kulinarne w postaci grochówki oraz potraw z grilla. Na zakończenie zgromadzeni na stadionie sportowym wzięli udział w zabawie tanecznej z zespołem „Orion” i DJ Aki oraz w pokazie sztucznych ogni.

W Pikniku udział wzięli m.in. Tomasz Kulesza - Poseł na Sejm RP, Jacek Wojtas – Podkarpacki Kurator Oświaty, Dariusz Tracz – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego, Józef Szkoła – Wicestarosta Powiatu Jarosławskiego, Zofia Karwańska – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego, Piotr Biały – Komendant Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, Robert Matusz – Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Jarosławiu oraz Robert Janowski – zastępca kierownika ARiMR w Jarosławiu.

fot. Aneta Środek

Kliknij aby posłuchać tekstu