Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Logo
Wydrukuj tę stronę

W obronie pogotowia

Około dwustu osób w poniedziałkowe południe protestowało przeciwko decyzji rzeszowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia o odrzuceniu oferty przetargowej jarosławskiego COM na świadczenie usług ratownictwa medycznego.

 W proteście wzięli udział m.in. ratownicy medyczni z COM Jarosław, Przemyśla i Leska, związkowcy oraz mieszkańcy miasta. W asyście dwóch karetek manifestujący przeszli spod szpitala do siedziby jarosławskiego Starostwa, gdzie spotkali się z wicestarostą Józefem Szkołą i etatowym członkiem zarządu Zofią Karwańską.

Pracownicy pogotowia podziękowali za dotychczasowe wsparcie ze strony władz powiatu i przekazali petycję w obronie swoich miejsc pracy. J. Szkoła oświadczył, iż powiat solidaryzuje się z działaniami pracowników pogotowia:

- Zarząd Powiatu Jarosławskiego od momentu ogłoszenia konkursu dotyczącego ratownictwa medycznego wspierał Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu we wszystkich podejmowanych działaniach.

Uważamy, że odrzucenie w całości złożonej oferty jest krzywdzące, rozumiemy rozgoryczenie pracowników i w pełni solidaryzujemy się z państwa działaniami. Oczekując na rozpatrzenie odwołania złożonego do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie, nadal będziemy wspierać wasze działania w tym zakresie.

Petycję protestujący pracownicy przekazali także posłom z Ziemi Jarosławskiej: A. Ćwierzowi, M. Golbie, M. Kasprzakowi i T. Kuleszy, w imieniu którego odebrała ją dyrektor Biura Poselskiego Barbara Brzezińska. Pod tymże Biurem Poselskim protest został zakończony. Związki zawodowe powołały komitet protestacyjny, który będzie podejmował decyzje o dalszych akcjach w obronie pogotowia.

Szpital będzie się odwoływał od decyzji rzeszowskiego NFZ do jego prezesa.

 

fot. Monika Szarnik

© Starostwo Powiatowe Jarosław. Wszystkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Studio Nexim
Kliknij aby posłuchać tekstu