Artykuły filtrowane wg daty: piątek, 13 październik 2017

1 Dzień Edukacji Narodowej w powiecie jarosławskim

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w tym roku odbył się w murach Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. - Dobrą szkołę określamy różnymi przymiotnikami - nowoczesna, wymagająca, wspierająca, rozwijająca zainteresowania i zdolności, kreatywna, twórcza, itp. Ale rzadko mówimy o szkole, aby była otwarta, otwarta na otoczenie, otwarta na różnorodność potrzeb i możliwości uczniów, otwarta na środowisko lokalne, otwarta na rodziców i innych członków rodzin uczniów, otwarta na różne pomysły, metody, idee i nowe  formy współpracy  poza edukacyjnymi partnerami – powiedział m.in. zgromadzonym gościom, gospodarz uroczystości, starosta jarosławski, Tadeusz Chrzan.

W uroczystym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele całego środowiska oświatowego powiatu jarosławskiego, od dyrektorów i nauczycieli szkół i placówek, przez uczniów, po przedstawicieli rodziców i nauczycielskich związków zawodowych. Byli również zaproszeni goście: samorządowcy, reprezentanci parlamentarzystów oraz instytucji wspierających na co dzień jarosławską oświatę i wychowanie. - Chcę...