Artykuły filtrowane wg daty: środa, 13 wrzesień 2017

1 Apel ws. Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w Województwie Podkarpackim

Wobec zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania wolności i restytucji państwa polskiego, świadomi dziejowego charakteru wydarzeń z roku 1918, przygotowując się do jubileuszowych obchodów upamiętnienia wydarzeń i osób związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, zachęcamy mieszkańców Podkarpacia do aktywnego współudziału w przygotowaniu uroczystości rocznicowych na terenie województwa podkarpackiego.

Daty rozbiorów dawnej Rzeczypospolitej (1772, 1793, 1795) to trudny czas dla Narodu Polskiego. Polska przez prawie półtora wieku była...