Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Uczniowie Technikum nr 7 wyjechali na staż do Francji

Jak pisaliśmy już wcześniej w Technikum nr 7, w CKZiU w Jarosławiu realizowany jest projekt "Kreatywny uczeń - mobilny pracownik"- w ramach programu Erasmus +.

Umożliwia on uczniom kształcącym się w zawodzie technik architektury krajobrazu i technik ogrodnik odbycie miesięcznego stażu we Francji (Romans sur Isere). Młodzież zakwalifikowana do projektu może rozwijać swoje umiejętności i kompetencje zawodowe w wysoko wyspecjalizowanej do praktycznej nauki zwodu szkole EPLEFPA Terre d'Horizon. W ubiegłym roku szkolnym, na piękne pachnące lawendą, południe Francji udała się pierwsza grupa szesnastu uczniów naszej szkoły. W programie stażu oprócz zajęć z dziedziny architektury krajobrazu, projektowania ogrodów, ogrodnictwa i florystyki znalazł się czas na zwiedzanie miasta Lyon nazywanego stolicą gastronomiczną Francji, lawendowych pól Prowansji i wielu innych atrakcji, o których pisaliśmy szczegółowo w sprawozdaniu oraz na szkolnym blogu.

11 marca 2017 r. druga, tym razem dwudziestoosobowa grupa młodzieży, uczniów Technikum Architektury Krajobrazu, wyjechała na swoją miesięczną przygodę z zawodem do zaprzyjaźnionej szkoły w urokliwym miasteczku Romans sur Isere. Tak jak wyjazd ich poprzedników, przygotowania do wyjazdu wypełnione były zajęciami. Uczniowie ukończyli kursy: językowy, kulturowy, przedsiębiorczości oraz zawodowy.

Od swoich doświadczonych koleżanek wiedzą, że czas wypełnią ciekawe zajęcia, projekty, nowe doświadczenia, ale także dobra zabawa.

Wśród tegorocznych atrakcji turystycznych dla naszych stażystów zaplanowane zostało m. in zwiedzanie alpejskiej stolicy - Grenoble i pięknej Marsylii nazywanej bramą Morza Śródziemnego.

Na wracających z praktyk uczniów ( a będzie to 9 kwietnia) czekają certyfikaty Europass Mobility, Europejskie Paszporty Językowe oraz Europass - CV.

Tekst i zdj.: CKZiU w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu