Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Gabriela Broszko uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza w Radymnie otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku”.

Konkurs ten został ogłoszony przez Nowodworski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Historyczne im. Szembeków w Nowym Dworze Mazowieckim.  Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Głównym celem konkursu była promocja twórczości Aleksandra Fredry wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, a także zdolności artystycznych. Uczennica Gabriela Broszko wykonała pracę inspirowaną Zemstą A. Fredry.  Na konkurs wpłynęło 407 prac
z całej Polski. Oceną prac zajęło się jury złożone z profesjonalnych artystów plastyków i przedstawicieli organizatorów: Małgorzata Omelańczuk-Pawluk (kuratorka konkursu, artystka-malarka), Dorota Witkowska-Weiss (artystka-malarka), Robert Żbikowski (artysta-malarz), Lidia Godlewska (instruktor w Nowodworskim Ośrodku Kultury), Władysław Szeląg (prezes Towarzystwa Historycznego im. Szembeków).

Gratulujemy sukcesu i niezwykłego talentu plastycznego.

Tekst: ZSOZiR w Radymnie

Kliknij aby posłuchać tekstu