Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Kurs barmański I-go stopnia w ZSSChiO w Jarosławiu

W dniach 12-13 maja 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu wzięli udział w kursie barmańskim I-go stopnia. Był to kolejny kurs realizowany w ramach projektu „Bliżej rynku pracy - kompleksowy program edukacji zawodowej w Powicie Jarosławskim”, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Zajęcia prowadzili doświadczeni trenerzy z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Program kursu obejmował 18 godzin szkolenia teoretycznego i praktycznego. Zajęcia odbywały
się w dwóch grupach po 10 osób w „Restauracji Klasyczna” 

Uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami pracy barmana,  wyposażeniem baru, kartą barową, rodzajem szkła barowego, naczyniami i narzędziami którymi posługują się barmani. Omówione zostały również zagadnienia dotyczące sylwetki barmana, czyli zestawem cech, którymi powinien odznaczać się profesjonalny barman oraz zagrożenia, na które narażony jest barman, podczas wykonywania swojej pracy.

Podczas części praktycznej uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności przygotowując profesjonalne drinki pod czujnym okiem szkoleniowca. Młodzież chętnie i aktywnie uczestniczyła w szkoleniu, a wielu z nich pragnie w przyszłości wykonywać zawód barmana. Podczas kursu panowała miła atmosfera. Uczniowie korzystali z cateringu oraz otrzymali materiały szkoleniowe.

Kurs zakończył się egzaminem, który wszyscy przeszli pomyślnie zdobywając certyfikat Barmana I Stopnia. Z wielką przyjemnością gratulujemy wszystkim uczestnikom kursu!

efs

Tekst i zdj.: Katarzyna Bukowa, Magdalena Poczaj

Kliknij aby posłuchać tekstu