Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

„Zielone przedszkole”

W dniach 5 – 7 czerwca 2017 roku - w ramach realizacji projektu „Przedszkolaki gotowe na start” - grupa 10 przedszkolaków z Przedszkola nr 14 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu uczestniczyła w wyjeździe na „Zielone Przedszkole”. Przedszkolakom w wyprawie towarzyszyli rodzice oraz ośmioro pracowników pedagogicznych placówki. W trakcie pobytu rodzice uczestniczyli w spotkaniach warsztatowych, których celem było rozwijanie umiejętności i wiedzy w zakresie radzenia sobie z trudnościami napotykanymi na drodze rodzicielstwa dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Wspólny wyjazd do luksusowego, czterogwiazdkowego hotelu „Bania Thermal & Ski” w Białce Tatrzańskiej był zarówno wielką przygodą, ale również wyzwaniem dla każdego małego przedszkolaka. Okazało się, że najmłodsi uczniowie Ośrodka potrafią dzielnie znosić trudy długiej podróży, wspaniale i radośnie zachowują się jako goście hotelowi, zaś w basenach termalnych czują się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”.  Podczas pobytu w hotelu cała grupa miała możliwość nieograniczonego korzystania z obiektów basenowych, wodnych i dmuchanych placów zabaw, sal do rekreacji i aktywności ruchowej oraz z gabinetów masażu. Dodatkową atrakcją były serwowane kolacje w czasie których rodzice mieli czas na rozmowy i bliższe poznanie się podczas degustacji wyszukanych i bardzo smacznych dań.

„Doskonała infrastruktura i warunki pobytu w hotelu sprawiły, że razem z moim dzieckiem mogłam wspaniale wypocząć i spędzić z nim cudowne chwile” – powiedziała jedna z mam, inna zaś dodaje: „Dla mojego dziecka to była podróż marzeń. Cieszę się, że mogłam poznać innych rodziców i osoby pracujące z moim dzieckiem, wreszcie mieliśmy na to wystarczająco dużo czasu”.

Przypominamy, że realizatorem projektu „Przedszkolaki gotowe na start”, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w zakresie osi priorytetowych VII-IX RPO WP 2014-2020, Priorytet IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej, jest Powiat Jarosławski oraz Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Na realizację zadań ujętych w projekcie przeznaczono  kwotę 197 488,75 zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej oraz środków krajowych wynosi  177 739,87 zł, natomiast 19 748,88 zł to wkład własny Powiatu Jarosławskiego.

Tekst: Justyna Radomska – koordynator projektu „Przedszkolaki gotowe na start”

efs

Kliknij aby posłuchać tekstu