Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Atrakcyjne szkolenie z programowania sterowników PLC dla uczniów z ZSTiO w Jarosławiu

Na szkolenie uczęszczało 20 uczniów z klasy pierwszej, drugiej oraz trzeciej, kształcących się w zawodzie technik elektronik. Kurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas kursu uczniowie mieli możliwość programowania sterowników w języku drabinkowym S7-1200 firmy Siemens. Szkolenie obejmowało między innymi zagadnienia: zasada działania sterownika PLC, rodzaje języków programowania i tryby pracy, wejścia i wyjścia, instrukcje i typy danych, timery (moduły czasowe), liczniki, sposoby montażu, instalacja Step 7 – Basic, konfiguracja  oraz zmiana adresu IP sterownika. Tematy również obejmowały podstawy automatyki oraz pneumatyki.

Szkolenie umożliwiło uczniom nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z programowania sterowników, jak również uzyskanie certyfikatu. Dzięki szkoleniu uczniowie nabyli uprawnienia, które będą mogli w przyszłości wykorzystać na rynku pracy.

Szkolenie zostało przeprowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych mgr inż. Mariusza Skupienia i mgr inż. Wiesława Ziębę w ramach projektu "Bliżej rynku pracy - kompleksowy program edukacji zawodowej w Powiecie jarosławskim".

efs

Tekst i zdj.: ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu