Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w ZSTiO

Inauguracja roku szkolnego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących miała miejsce w MOK-u w Jarosławiu. Rozpoczęła się zaprezentowaniem przez prowadzącego rysu historycznego naszej szkoły oraz nawiązaniem do kolejnej rocznicy śmierci naszego patrona Stefana Banacha.

Następnie przypomniano wydarzenia „tragicznego września” 1939 roku.

Złożono hołd wszystkim walczącym i poległym. Przypomniano, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Bohaterów września uczczono minutą ciszy.

Następnie dyrektor  szkoły Adam Tomaszewski uhonorował statuetką „Laur Banacha” uczennicę, obecnie  klasy IV Te, Jolantę Krupę za całokształt osiągnięć w nauce w ubiegłym roku szkolnym.

Z rąk dyrektora uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na egzaminach zawodowych, otrzymali świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Natomiast przedstawiciele obecnej klasy III Te otrzymali puchar przechodni dyrektora szkoły dla najbardziej usportowionej klasy w roku szkolnym 2016/2017.

Przedstawiciele pierwszoklasistów uroczyście ślubowali na Sztandar Szkoły, powtarzając słowa naszego credo za Dyrektorem Szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się uroczysta akademia. Uczniowie recytowali wiersze, zaprezentowali pamiętniki z wydarzeń wrześniowych. Skierowali ciepłe słowa do naszych pierwszoklasistów, których szczególnie serdecznie powitano, życząc im sukcesów w nauce i wierząc, że nowy rok szkolny będzie dla nich udany.

W roku szkolnym 2017/2018 Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom szkoły życzymy sukcesów na polu zawodowym.

Tekst i zdj.: ZSTiO w Jarosławiu

Więcej zdjęć na stronie https://www.facebook.com/mechanik.jaroslaw/media_set?set=a.217875402078807.1073741853.100015690466346&type=3&pnref=story

Kliknij aby posłuchać tekstu