Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Kolejna grupa uczniów z ZSTiO w Jarosławiu na praktykach zawodowych w Niemczech

Od 17 do 30 września 2017 r., kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących miała okazję zdobywać zawodowe doświadczenie, poznawać język, kulturę, nowe miejsca i ludzi w Niemczech. Wyjazd młodzieży jest elementem realizacji projektu: „Europejska jakość  kształcenia zawodowego w  Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu” - „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

Anna Wywrót i Małgorzata Kornafel, uczennice technikum o kierunku cyfrowe procesy graficzne oraz Grzegorz Dublanica, Mateusz Florek i Patryk Orzech, uczniowie kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, odbyli praktyki w drukarni i warsztatach samochodowych w Stassfurcie i Aschersleben. Opiekunem grupy była nauczycielka języka niemieckiego Monika Rydzik. Program wyjazdu obejmował nie tylko zajęcia praktyczne w zakładach, uczniowie zwiedzili również Berlin i Magdeburg, poznali historię tych miast oraz towarzyszyli niemieckim kolegom w szkolnej wycieczce do firmy Novelis zajmującej się produkcją i recyklingiem aluminium w Nachterstedt. Oprócz zajęć praktycznych i zwiedzania był też czas na sport i rekreację.

Po odbytych praktykach uczniowie otrzymali prestiżowe certyfikaty i zaświadczenia, które wzbogacą ich CV i zwiększą szansę na znalezienie w przyszłości wymarzonej pracy w zawodzie.

Tekst i zdj.: ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu