Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu – już trzeci raz w Koperniku!

6 marca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika odbyły się zajęcia w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. To już trzeci rok z rzędu, kiedy Klub Jagielloński realizuje w naszej szkole projekt Akademii. Tradycyjnie w zajęciach udział biorą uczniowie klas humanistyczno – prawnych. Projekt zakłada zaangażowanie się młodych ludzi w działalność na rzecz lokalnego środowiska, poprzez tworzenie i realizację zadań z zakresu promocji tradycji, przedsiębiorczości i samorządności. Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Klubów Jagiellońskich Barbarę Fornal i Karola Żołyniaka, absolwenta naszej szkoły.  Pierwsze warsztaty poświęcone były symulacji pracy parlamentu, drugie polegały na tworzeniu budżetu naszego miasta. Był to owocny czas spędzony na nauce przez zabawę.

Tekst i zdj.: I LO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu