Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Uczniowie z ZSBiO w Warszawie i Niepokalanowie

W dniach 9 – 11 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu z klas TB II, TE II, TB III i TE/TG I wraz z wychowawcami uczestniczyli w trzydniowej wycieczce edukacyjno-krajoznawczej do Warszawy.

Uczestnicy wycieczki obejrzeli wiele zabytków stolicy Polski oraz Niepokalanowa: Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Starówkę Warszawską, Cmentarz na Powązkach, zabytki sakralne, Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Muzeum św. Maksymiliana Kolbego oraz Muzeum Papieskie w Niepokalanowie. Ciekawym punktem wyjazdu okazało się zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz pokaz w planetarium w Centrum Nauki Kopernik i obejrzenie filmu „Halo Ziemia”. Zwieńczeniem pobytu w stolicy była wizyta w Sejmie i Senacie. Młodzież była świadkiem obrad sejmowych. Na korytarzach budynku parlamentu uczniowie mogli zobaczyć wiele znanych osób świata polityki, posłów i senatorów. Nasza grupa wycieczkowa spotkała się ze szczególnym uznaniem ze strony senatora Mieczysława Golby, który wraz z przewodnikiem oprowadził nas po gmachach budynków.

Wyjazd do Warszawy dostarczył nam wiele pozytywnych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci. Podczas wycieczki dopisała nam wspaniała pogoda, a wśród uczestników panowała miła atmosfera.

Tekst i zdj.: ZSBiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu