Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Udział uczniów z ZSTiO w Jarosławiu w Złazie Turystycznym dla Niepodległej – Mechowa Góra 2018

W dniach 27-28 września grupa uczniów z ZSTiO w Jarosławiu wraz z opiekunem wzięła udział w wyprawie z „serca miasta” na „dach powiatu”, czyli Mechową Górę.

Celem Złazu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości  oraz poznanie  turystyczno – krajoznawczych walorów  naszego powiatu. Uczestnicy rajdu pieszego zostali zakwaterowani w Świebodnej. Bardzo serdecznie zostali przywitani i ugoszczeni przez Dyrektora Szkoły Podstawowej oraz Radę Rodziców.

Po zdobyciu szczytu przy rozwiniętej fladze i palących się biało-czerwonych racach uczestnicy wyprawy odśpiewali Hymn Państwowy. Czas popołudniowy wypełniony był konkursami o tematyce turystycznej, plastycznej i sprawnościowej. Imprezę uświetnili swoją obecnością  Starosta Powiatu Tadeusz Chrzan  oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji  Elżbieta Pazyniak  Wieczorem odbyła się prelekcja zaproszonych gości, którzy poruszyli tematy historyczno–turystyczne naszego regionu.

Dalszą część wieczoru wypełniło wspólne biesiadowanie przy ognisku oraz śpiewanie pieśni patriotycznych.

Drugi dzień Złazu  to  szlak turystyczny Świebodna – Jawornik Polski. Po czterech godzinach marszu na uczestników czekała niespodzianka – przejazd kolejką wąskotorową do Przeworska.

Opiekunem grupy była Dorota Różańska.

Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu