Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Przedświąteczny czas dzielenia się dobrem i wsparciem… Dziękujemy!!!

W  gorącym okresie przedświątecznym, w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu odbyło się wyjątkowe świąteczne spotkanie. Jego celem była zbiórka środków finansowych, które zostaną przeznaczone na zorganizowanie dla uczniów wycieczki do Warszawy.

Z inicjatywy mamy ucznia Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz nauczycieli i wychowawców działających w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tobie” zorganizowano Kiermasz Bożonarodzeniowy, w czasie którego można było, w ramach przygotowywania się do Świąt Bożego Narodzenia, zaopatrzyć się w różnorodne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów i pracowników Ośrodka. Uczestnicy tego wydarzenia mogli także wziąć czynny udział w licytacji atrakcyjnych przedmiotów przygotowanych i przekazanych przez znane gwiazdy sportu i filmu oraz jarosławskich artystów plastyków. O świąteczną atmosferę, pełną radości i wzruszeń, zadbali uczniowie Ośrodka, którzy dla licznie przybyłych gości przygotowali kolędy i inscenizacje jasełkowe. Spotkanie uświetnił również występ chóru Stowarzyszenia Em-Art, który wykonał tradycyjne polskie kolędy.

Dzięki gotowości do niesienia pomocy i otwartym sercom naszych gości, udało się zebrać znaczną sumę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na wyjazd do Warszawy, będący spełnieniem marzeń uczniów dwóch klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

- Dyrekcja, pracownicy pedagogiczni oraz uczniowie Ośrodka wraz z rodzicami serdecznie dziękują wszystkim ofiarodawcom za hojność i bezinteresowną dobroć, uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu oraz Zespołu Szkół Drogowo–Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego za przygotowanie na kiermasz ozdób świątecznych i udzielone nam wsparcie - mówił na gorąco, podczas kiermaszu dyrektor placówki Wojciech Głąb.

Warto podkreślić, że szkolna akcja została zorganizowana pod egidą Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach akcji „Razem na Święta” promującej działania związane z przedświątecznym wolontariatem.

Wszystkim, którzy jeszcze chcieliby się włączyć i pomóc w zorganizowaniu wyjazdu uczniów do Warszawy, przekazujemy nr konta Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Tobie” w Jarosławiu: 09 9096 0004 2007 0044 3328 0001 z dopiskiem „Wycieczka do Warszawy”.

Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): OSW w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu