Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Konkurs Multimedialny: Żołnierze Wyklęci Rzeszowszczyzny - od ,,Marcina” do ,,Dęba”

Konkurs ma na celu ukazanie walki, heroizmu, złożonych losów i martyrologii żołnierzy podziemia niepodległościowego, zmagających się z bronią w ręku z komunistycznym zniewoleniem Polski.
W nazwie konkurs symbolicznie odnosi się do dwóch wybranych Żołnierzy Wyklętych - pochodzącego z Jarosławia Władysława Koby ps. "Marcin", uczestnika wojny obronnej w 1939 r., żołnierza ZWZ, AK, WiN, zamordowanego na Zamku w Rzeszowie w 1949 r. i Andrzeja Kiszki ps. "Dąb", który jako jeden z ostatnich bojowników podziemia niepodległościowego został ujęty w grudniu 1961 r. w okolicach wsi Huta Plebańska (obecnie Huta Krzeszowska) w powiecie niżańskim.

Organizator Konkursu: Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, pl. Adama Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław. Kontakt: Andrzej Zgryźniak, tel. 16 300 00 25, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Patronat Honorowy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie ul. Juliusza Słowackiego 18, 35-060 Rzeszów.

Informacje organizacyjne

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół: podstawowych (VIII kl.), gimnazjów i średnich - w szczególności dla zainteresowanych historią i obdarzonych umiejętnościami informatycznymi.
2. Prezentacje konkursowe powinny być przesłane najpóźniej w dniu 31 maja 2019 r. pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (do godz. 24.00) lub pocztą tradycyjną pod hasłem Żołnierze Wyklęci Rzeszowszczyzny na adres: Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, pl. A. Mickiewicza 6, 37-500 Jarosław (decyduje data stempla pocztowego).

Nagrody

1. Organizator konkursu - Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu ufunduje nagrody finansowe w odpowiedniej wysokości w uznaniu trudu włożonego w przygotowanie prezentacji. Patron Honorowy – Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie ufunduje nagrody rzeczowe.
2. Wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele wspierający merytorycznie uczniów otrzymają pamiątkowe podziękowania za udział w konkursie.

Pozostałe szczegóły i załączniki do pobrania na stronie internetowej: mok-jar.pl / zapowiedzi.
Kliknij aby posłuchać tekstu