Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Wycieczka do Warszawy – lekcja wychowania patriotycznego w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

10 kwietnia 2019 roku na długo pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży uczących się w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu. W tym dniu poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Mieczysław Kasprzak, w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, zaprosił uczniów placówki na wyjątkową wycieczkę do Warszawy.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie gmachu Sejmu RP wraz z przylegającymi do niego obiektami, wspólny posiłek w sejmowej restauracji, spacer po  Krakowskim Przedmieściu i  warszawskiej Starówce oraz wizytę na Stadionie Narodowym.

W budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej całą grupę przywitał Pan Poseł, który otoczył dzieci i młodzież szczególną opieką, dbając by wszyscy mogli zobaczyć dotychczas znane tylko z relacji telewizyjnych miejsca: salę plenarną, hall główny oraz sejmowe korytarze. W lożach sali plenarnej uczniowie mieli możliwość porozmawiania na temat pracy parlamentarzysty, zadań Sejmu i zasad stanowienia prawa w Polsce. Na wszystkich uczestnikach wycieczki największe wrażenie wywarły rozmiary tej sali oraz unoszący się w powietrzu dostojny nastrój i klimat tego miejsca. Szczególną niespodzianką był wspólny obiad w sejmowej restauracji, gdzie wyjątkowo smakowały dania spożywane obok znanych z telewizji polityków i pracowników Sejmu.

Następnie, korzystając z ładnej pogody, cała grupa udała się na pieszy spacer, podziwiając Krakowskie Przedmieście, a zwłaszcza Pałac Prezydencki, Zamek Królewski oraz Starówkę wraz z warszawską Syrenką.

Całkowicie nowym doświadczeniem była podróż warszawskim metrem, którym dotarliśmy do Stadionu Narodowego. Oprócz samego stadionu mogliśmy wygodnie rozsiąść się  w fotelach w loży prezydenckiej oraz zobaczyć szatnie, w których reprezentanci naszego kraju przygotowują się do sportowych zmagań.

W godzinach późnonocnych, cała grupa, pełna nowych wrażeń, doświadczeń oraz pozytywnych emocji powróciła do Jarosławia. Dla dzieci i młodzieży udział w wycieczce stanowił lekcję wychowania patriotycznego – poznania zasad stanowienia prawa i pracy posłów w Rzeczypospolitej Polskiej oraz piękna architektury naszego kraju - zarówno zabytkowej jak i współczesnej.

W imieniu uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu oraz ich składamy serdeczne podziękowanie posłowi na Sejm RP Mieczysławowi Kasprzakowi, który był pomysłodawcą wycieczki do Warszawy oraz sfinansował jej realizację. Podziękowania kierujemy również na ręce Bogusława Tkaczyka – dyrektora Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Mieczysława Kasprzaka, który zadbał o wszystkie szczegóły organizacyjne naszej wycieczki, w tym opracowanie jej programu i zapewnienie bezpiecznej podróży.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): SOSW w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu