Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Uczniowie z ZSTiO w Jarosławiu laureatami ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

Społeczność szkolna z ZSTIO w Jarosławiu jest dumna z faktu, że kolejni uczniowie dołączyli do grona naszych tegorocznych OLIMPIJCZYKÓW. 6 czerwca 2019 roku w Warszawskim Domu Technika NOT miało miejsce uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Olimpiada obejmuje 4 kategorie. By wziąć w niej udział należy opracować projekt w jednej z nich.

Uczniowie z „MECHANIKA” uzyskali zaszczytny tytuł LAUREATA OLIMPIADY w dwóch kategoriach:

KATEGORIA P – POMOC DYDAKTYCZNA

Miejsce II: 

Robert Pielach, Krzysztof Konieczny, Sebastian Zarosa, uczniowie kształcący się w zawodzie Technik pojazdów samochodowych - za stanowisko MK-1 do badania czujników stosowanych w mechatronice samochodowej;

2. KATEGORIA E – POMYSŁ EKOLOGICZNY

Miejsce III:

Piotr Storek, Aleksander Siwoń, Krystian Trysła, uczniowie kształcący się w zawodzie Technik elektronik – za automatyczny dron do badania stężenia pyłów PM2,5 i PM10 w powietrzu (obecnie już absolwenci szkoły)

Laureaci Olimpiady uzyskali indeksy na wszystkie prestiżowe uczelnie techniczne na terenie kraju oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Opiekunowie uczniów: Krzysztof Żołyniak, Mariusz Skupień oraz Janusz Puszkarz.Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu
Kliknij aby posłuchać tekstu