Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

19 czerwca 2019 r. – zakończenie roku szkolnego.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu Informacja prasowa (tekst, zdj.): Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących rozpoczęło się od mszy św. odprawionej w Kolegiacie Jarosławskiej. Następnie cała społeczność szkolna udała się do szkoły na akademię kończącą całoroczną pracę. Dyrektor Justyna Nalepa-Harpula otworzyła uroczystość powitaniem szczególnych gości: Tadeusza Chrzana starostę jarosławskiego i Martę Kurpiel naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Zarówno Starosta, jak i Naczelnik podziękowali nauczycielom i uczniom za pracę w tym dość trudnym roku szkolnym, a następnie zwrócili się do dyrektora Zdzisława Zierkiewicza, dziękując mu za ponad 30 lat pracy w naszej szkole, w tym 27 lat na stanowisku wicedyrektora, wręczając  nagrodę Starosty Powiatu Jarosławskiego i symboliczne upominki. Oczywiście nie mogło zabraknąć emocjonalnych słów i gestów ze strony pani Naczelnik, która przecież do marca tego roku dyrektorowała nam szczęśliwie i pod swoja pieczą miała pana Wicedyrektora.

Następnie dyrektor Justyna Nalepa-Harpula podsumowała ten rok szkolny, gratulując uczniom osiągnięć i dziękując za godne reprezentowanie szkoły oraz otwartość na drugiego człowieka. Wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe uczniom, którzy szczególnie wyróżnili się nie tylko w nauce, ale przede wszystkim na forum społecznym. Szczególne słowa skierowała do uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a jest to spora grupa. Uczniowie ci otrzymali również nagrody książkowe, które wręczyli wychowawcy poszczególnych klas.

Poza tym uczniowie otrzymali nagrody książkowe za szczególne zaangażowanie w życie społeczne klasy, szkoły i środowiska lokalnego.

Odrębne podziękowania i dyplomy za udział w różnych konkursach powiatowych i wojewódzkich otrzymali wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły od organizatorów tych przedsięwzięć: opiekunek Samorządu Uczniowskiego i katechetów.

Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie odchodzącego na emeryturę wieloletniego wicedyrektora Ekonomika i matematyka Zdzisława Zierkiewicza. Pani dyrektor wygłosiła niezwykłą laudację, podkreśliła, że praca z nim była dla społeczności szkolnej wyróżnieniem, że zapisał w historii szkoły najbardziej wartościowe karty i czujemy się zaszczyceni tym, że przez tyle lat mogliśmy pracować razem. Jako puentę przytoczyła cytat: ”Darem rozumu jest nie płakać nad tym, co czas zabiera, ale cieszyć się tym, co przynosi”.

To nie był koniec wzruszeń, ponieważ uczniowie i absolwenci szkoły również pożegnali swego nauczyciela i mentora – jak stwierdzili – niezwykłym wierszem łączącym matematykę z liryką, kończącym się słowami:  „Suma dobrych życzeń jest więc nieskończona, różnica w ocenie jest tu wykluczona, niech się mnoży szczęście, potęguje wszędzie, dzielone z bliskimi – aż constansem będzie”. Po takich wzruszeniach panu dyrektorowi pozostało tylko wygłosić krótkie pełne ciepłego humoru podziękowanie, za które otrzymał gromkie brawa.

Dzisiejszą uroczystość zakończył program artystyczny, w którym myślą przewodnią były rozpoczynające się właśnie wakacje i magia słońca oraz wakacyjnych szaleństw pod hasłem „Iść w stronę słońca”.


Do zobaczenia już 2 września !

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSEiO w Jarosławiu, red. Agata Muszyńska.

Kliknij aby posłuchać tekstu