Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Uwaga
  • The was a problem converting the source image.
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/galerie/aktualnosci/mechanik_26_04_2012
Platforma ePUAP

Kolejny sukces uczniów ZSTiO

W dniach 17 i 18 kwietnia 2012 r. w Krakowie  odbyła się Regionalna Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Elektronicznych Systemach Zabezpieczeń firmy Satel. Firma Satel, działająca od ponad dwudziestu lat na rynku systemów alarmowych, realizuje program eduSatel, wspierając wybrane średnie i wyższe szkoły zawodowe na terenie Polski. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik i technik telekomunikacji, którzy do konkursowych zmagań stanęli w dwóch drużynach:

- Tomasz Szul i Mateusz Wojtaszek,

- Rafał Jakubiec i Michał Piórkowski.

Wyjazd zakończył się wielkim sukcesem, bowiem Tomek Szul (kształcący się w zawodzie technik elektronik) został laureatem Olimpiady - zajął I miejsce. Zaś w punktacji drużynowej Tomek i Mateusz zajęli drugie miejsce.

Opiekunami uczniów są nauczyciele: mgr inż. Mariusz Skupień oraz mgr inż. Janusz Puszkarz. Uczestnicy w części pierwszej pisali test składający się z 30 pytań, zaś w części drugiej, praktycznej (obejmującej zestaw dwóch zadań laboratoryjno-projektowych) musieli podłączyć system alarmowy składający się z centrali alarmowej VERSA 10 oraz manipulatora, czujek i ekspandera. Po podłączeniu musieli dokonać konfiguracji i odpowiednio zaprogramować system alarmowy. W części trzeciej (finałowej) należało wykonać projekt systemu alarmowego budynku i zaprezentować go przed komisją konkursową.

fot. Janusz Puszkarz

{gallery}galerie/aktualnosci/mechanik_26_04_2012{/gallery}

Kliknij aby posłuchać tekstu