Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

piątek, 28 lipiec 2017

1 Sezon prac na drogach powiatowych w toku

Ponad 7,5 miliona złotych trafiło lub trafi już niedługo na inwestycje w powiatowe drogi i chodniki realizowane w 2017 r. Przekłada się to na 35 różnorodnych prac drogowych na terenie całego Powiatu Jarosławskiego. Wśród największych i najważniejszych należy wymienić rozbudowę drogi Miękisz Nowy – Duńkowice (1,2 mln zł), gruntowną przebudowę drogi Pruchnik – Kramarzówka – Helusz (budowa od podstaw, prostowanie zakrętów – 600 tys. zł) czy nową nawierzchnię ul. Poniatowskiego w Jarosławiu (150 tys. zł).

- Mówiąc o pracach prowadzonych na drogach powiatowych, nie można zapomnieć o rozpoczętej w tym roku inwestycji przy gruntownej przebudowie połączenia Jarosław – autostrada A4, przez ul. Pawłosiowską w Jarosławiu i dalej Pawłosiów – przypomina Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – To projekt wart 6,5 mln złotych, z których 5,5 mln...

2 W rocznicę Powstania Warszawskiego zabrzmią syreny

We wtorek 1 sierpnia, w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu - także w powiecie jarosławskim - zabrzmią syreny alarmowe, które zostaną włączone o godzinie 17.00 i będą emitować dźwięk ciągły przez jedną minutę.

Z apelem do podkarpackich samorządów o urucho...
Kliknij aby posłuchać tekstu