Plan Kwalifikacji Wojskowej 2020

Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/CCO Public Domain

Zgodnie z Wojewódzkim Planem Kwalifikacji Wojskowej na 2020 rok na terenie powiatu jarosławskiego kwalifikacja wojskowa przebiegać będzie w okresie od 3 lutego 2020 roku do 9 marca 2020 roku. Kwalifikacji podlegają mężczyźni urodzeni w  2001 oraz roczniki starsze do 24 roku życia, jak również kobiety zgonie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 roku w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej . Ogółem kwalifikacji podlega 847 osób. Miejscem przeprowadzenia kwalifikacji, gdzie odbywać się będą posiedzenia Powiatowej Komisji Lekarskiej w Jarosławiu jest Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych („Bursa Międzyszkolna”) w Jarosławiu przy ul. Reymonta 1, gdzie można uzyskać informacje. Czas pracy komisji określono od poniedziałku do piątku w godzinach od  7:00 do 15:00.