Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Dla uczczenia ofiar i bohaterów

W sobotę, 10 września, budynek Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, podziemia Powiatowego Urzędu Pracy, Starostwo Powiatowe oraz kamienice i plenery na rynku przeniosły się znowu do 1940 r. Kręcono film dokumentalny z wykorzystaniem rekonstrukcji historycznej, upamiętniający tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej - aresztowanie przez gestapo, a następnie wywiezienie do obozu w Auschwitz grupy uczniów z jarosławskiej szkoły budowlanej.

Film powstaje z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Dyrekcji Szkoły, Twojej TV oraz przy zaangażowaniu Tadeusza Chrzana, Starosty Jarosławskiego i współpracy z TVP Rzeszów. Rekonstrukcję przeprowadziła grupa X D.O.K. a jej koszty pokrył Powiat Jarosławski. Premierę filmu realizowanego przez Twoja TV zaplanowano na maj przyszłego roku, w rocznicę aresztowania uczniów. Wcześniej Telewizja Rzeszów wyemituje reportaż opowiadający historię pierwszych więźniów Auschwitz z Jarosławia.

A już dziś można zobaczyć relację z sobotniego dnia: http://rzeszow.tvp.pl/26903056/film-o-uczniach-z-pierwszego-transportu-do-auschwitz oraz na stronie http://twojatv.info/aktualnosci,3434.html

Zdj. organizatorzy, ZSBiO. Dziękujemy.

Kliknij aby posłuchać tekstu