Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Logo
Wydrukuj tę stronę

Bal oficerski w powiecie jarosławskim

Już po raz kolejny, z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowano Bal Oficerski. Jego gospodarzem był Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski, a idea wydarzenia nawiązuje do podobnych balów organizowanych w okresie międzywojennym w Garnizonie Jarosław.

W balu uczestniczyli oficerowie wszystkich formacji i służb mundurowych z terenu powiatu jarosławskiego. To także bowiem okazja do podziękowania za ich całoroczną służbę. Tradycyjnie w jego trakcie zbierane są także pieniądze na cel charytatywny. W tym roku była to zbiórka na rzecz Iwony Blok z Sośnicy. Dziewczynka urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i kilkoma innymi schorzeniami, które spowodowały, że nie może chodzić i jest skazana na oglądanie świata z pozycji wózka inwalidzkiego. Pojawiła się jednak dla niej szansa, która wymaga funduszy, przekraczających możliwości rodziny.

Tegoroczny bal, podobnie jak w tamtym roku, uświetnił występ Powiatowego Ogniska Baletowego z polskimi tańcami narodowymi – polonezem i mazurem.

© Starostwo Powiatowe Jarosław. Wszystkie prawa zastrzeżone.
realizacja: Studio Nexim
Kliknij aby posłuchać tekstu