Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Gra miejska - Jarosławskie dla Niepodległej

Jeden z celów? Przekazanie w nowatorski sposób wiedzy na temat zabytków, charakterystycznych miejsc oraz postaci związanych z odzyskaniem niepodległości w Jarosławiu. To m.in. przyświeca organizatorom gry miejskiej, czyli Zespołowi Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu, która odbędzie się już 25 kwietnia. Patronem honorowym jest Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski, a wśród mecenasów Emdex AGD RTV, Centrum Edukacji Terapii CET, PSB Bartoszek Materiały Budowlane.

- Gra miejska organizowana jest by zapoznać jej uczestników z wydarzeniami związanymi z odzyskiwaniem i utrwalaniem niepodległości przez Polskę w latach 1914-1921. Uwzględniliśmy stare zdjęcia, charakterystyczne daty czy zabytki, tak by te elementy i ich historia utkwiły w pamięci twórców i uczestników gry - mówią o swoim przedsięwzięciu organizatorzy.

Gra odbędzie się na terenie Jarosławia. Punkt startowy będzie w Zespole Szkół Drogowo–Geodezyjnych i Licealnych, meta w budynku Starostwa Powiatowego. Drużyny otrzymają od organizatora instrukcję gry oraz komplet niezbędnych materiałów. W każdym z punktów kontrolnych drużyny będą wykonywać zadania. Wykonanie zadania będzie odnotowane w Karcie Gry. Zwycięży drużyna, która rozwiąże wszystkie zagadki i pokona najszybciej trasę. Szczegóły znajdują się w dołączonym regulaminie.

Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach dużej akcji "Jarosławskie dla Niepodległej". Skupia ona kilkunastu partnerów, którzy chcą w różnorodny sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wśród propozycji są pikniki tematyczne, konkurs fotograficzny, rajd turystyczny... A wszystko pod wspólnym hasłem "Jarosławskie dla Niepodległej", pod patronatem Tadeusza Chrzana, Starosty Jarosławskiego i biało-czerwonym logo, z wykorzystaniem motywu orzełka strzeleckiego i tytułowego Jarosławskiego. Więcej o akcji przeczytasz na stronie http://www.starostwo.jaroslaw.pl/aktualnosci/item/4093-jaroslawskie-dla-niepodleglej

plakat 2

Kliknij aby posłuchać tekstu