Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

„Kocham, więc badam”. Profilaktyka onkologiczna dzieci w powiecie jarosławskim.

Już po raz drugi zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” Fundacji Słoneczna Przyszłość, dotyczącej profilaktyki onkologicznej u najmłodszych. Organizatorzy mają na celu wykonanie bezpłatnych badań przesiewowych USG u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Specjalistyczny bus zaparkuje 25 kwietnia na parkingu przy Urzędzie Gminy w Roźwienicy, zaś 26 i 27 kwietnia przed Starostwem Powiatowym w Jarosławiu.

- Im wcześniej, tym lepiej! W dobie tak dużej zachorowalności na raka, wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych jest potrzebne i ma ogromny sens – tak o potrzebie akcji mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. Jest on, obok wójta gminy Roźwienica, Tomasza Kotlińskiego oraz Komitetu Społecznego Jarosławskie Kilometry Dobra, współorganizatorem miejscowej edycji akcji.

Na pokładzie mobilnego ambulansu radiolog dziecięcy wykona każdemu małemu pacjentowi badania nowoczesnym sprzętem USG a lekarz dokona oceny stanu zdrowia. Badania ultrasonograficzne mają na celu wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych u dzieci. Dzięki tym badaniom rodzice otrzymają wynik oraz konsultację lekarską co do ewentualnej dalszej diagnostyki.

Z bezpłatnych badań będzie mogło skorzystać każde dziecko w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia z powiatu jarosławskiego. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna. Na badania w Jarosławiu (26 i 27 kwietnia) rodzice mogą rejestrować dzieci 18 i 19 kwietnia, w godzinach 8.00-14.00, pod numerem telefonu (16) 624 62 36.

Partnerem Fundacji Słoneczna Przyszłość oraz całej akcji są Grupa PSB i WJAP Elektroenergetyka. To oni sprezentowali małym pacjentom nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny oraz specjalistyczny ambulans. Sponsorami badań są: Powiat Jarosławski i Gmina Roźwienica.

PlakatBadania2018

Kliknij aby posłuchać tekstu