Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Marsz Godności oraz Dni Otwarte Funduszy Europejskich na Podkarpaciu gościły w Jarosławiu

Na jarosławskim rynku, 11 maja, odbył się pierwszy taki Integracyjny Jarmark z Funduszami Europejskimi. Poprzedził go Marsz Godności w ramach obchodów Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, z siedziby Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ul. Wilsona, poprzez ulice: Paderewskiego, Nabielaka, Orłowicza, 3-go Maja, Przemyską oraz Sobieskiego aż na rynek. Wzięli w niej udział przedstawiciele samorządów, uczelni, szkół, przedszkoli, instytucji użyteczności publicznej, organizacji pozarządowych, uczniowie, rodziny i sympatycy PSONI.

Organizatorzy, czyli Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Jarosławiu wraz z partnerami, wśród których był także Powiat Jarosławski, zadbali o mnóstwo atrakcji.

Jarmark rozpoczął się symbolicznym otwarciem i wypuszczeniem w powietrze tysiąca pomarańczowo-niebieskich balonów. Podczas imprezy można było obejrzeć pokazy w ramach różnych stref aktywności; Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu zaprezentował przedstawienie „Kot w butach", odbył się również finał konkursu plastycznego „Fundusze Europejskie - Podkarpacie Piękniejsze". Były występy grup Exodus ze Środowiskowego Domu Samopomocy i Saltatio z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego oraz „Bębnoludów” z Łęcznej a także mnóstwo innych atrakcji,

Na wielobarwnych stoiskach można było dostrzec różności, obejrzeć pokazy ratownictwa itp. Jarmarkowi towarzyszyły występy sportowe, w tym pokaz w wykonaniu Krystiana Herby, a także pokaz mody przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu czy konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

Kliknij aby posłuchać tekstu