Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Sukces Agrotargów Wschód

Ponad 100 wystawców związanych z rolnictwem zaprezentowało się podczas Agro Targów Wschód, które odbyły się w miejscowości Skołoszów w gminie Radymno w powiecie jarosławskim, w miniony weekend 9 i 10 czerwca. Ich drugą już edycję należy zaliczyć do udanych. Mieszkańcy Podkarpacia, przede wszystkim rolnicy, mieli okazję odwiedzić wystawę maszyn i urządzeń rolniczych, połączoną z pokazami pracy w rzeczywistych warunkach polowych. Te ostatnie pracowały na 10-hektarowym polu.

Teren targowo-wystawienniczy położony jest bezpośrednio przy węźle autostrady A4, tuż przy największych polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Korczowej i Medyce. Nic więc dziwnego, że na targach wcale nierzadko słychać było ukraińskich gości, głównie tamtejszych farmerów. Odbyły się seminaria naukowe na temat, m.in. sąsiedztwa z Ukrainą, jego szans, nadziei i zagrożeń, w których uczestniczyli naukowcy i praktycy z branży rolniczej z różnych regionów kraju. Można było oglądać kolekcję zabytkowych ciągników i maszyn rolniczych, w tym jakby już zapomnianej snopowiązałki WC 5.

Impreza miała charakter regionalny. Patronat honorowy nad nią objął Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, pochodzący z Podkarpacia. Wspomogły m.in. Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, Urząd Gminy w Radymnie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Organizatorem targów była firma Sawa-Expo.

Artykuł za: www.topagrar.pl

 

Kliknij aby posłuchać tekstu