Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Rejs Niepodległości na "Darze Młodzieży" z udziałem młodych ludzi z Jarosławia!

Kilkuset młodych zwycięzców konkursu Rejs Niepodległości 20 maja wyruszyło w podróż marzeń. Na jachcie Daru Młodzieży przepłyną wybraną przez siebie trasę. Są wśród nich załoganci z Jarosławia. Zobaczcie materiał TVP3 Rzeszów nakręcony o nich przed wypłynięciem w rejs.

Materiał TVP3 Rzeszów do zobaczenia TUTAJ

Wśród zwycięzców są między innymi uczniowie oraz absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego - Piotr Żyta, Przemysław Puzio i Mateusz Zając -  a także Hubert Twarowski z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Jarosławia. Cieszą się tym bardzie, bo w pakiecie jest również darmowy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

Piotr Żyta - licealista z Jarosławia ma przed sobą niezwykły i decydujący moment w życiu. Wygrany Rejs Niepodległości dał mu szansę dotarcia do odległych zakątków świata. Dla niego będą to wakacje życia. Zanim jednak Piotrek wyruszy z Lizbony - w murach swojej szkoły będzie zdawać maturę. Potem składać podania na wyższe uczelnie. Dla niego to bardzo ważny rok, ale radość z Rejsu Niepodległości na Darze Młodzieży idzie w parze z poczuciem niezwykłego szczęścia wygranego na loterii.

Historia Polski od czasów kościuszkowskich do 1918 roku, do tego wiedza marynistyczna i biblijna, a także wiadomości na temat samego Daru Młodzieży - potrzebne były, by znaleźć się na pokładzie tego żaglowca. M.in. Hubertowi Twarowskiemu z technikum informatycznego w Jarosławiu. Dla niego najważniejszym celem w konkursie było - dostać się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

W konkursie o wejście na pokład Daru Młodzieży walczyło kilka tysięcy młodych. Szczęśliwców jest 400 z całej Polski. Opisywali swoją małą ojczyznę, zdawali egzamin z historii polskiej niepodległości. 20 maja wyruszą z Gdyni na Darze Młodzieży opływając wszystkie kontynenty i zabijając do wielu portów. Odcinki podróży wybrali sobie sami. Natomiast w styczniu 2019 roku są zaproszeni na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

Źródło: Aktualności TVP3 Rzeszów

O uczestnikach rejsu z I LO więcej przeczytacie TUTAJ a z ZSTiO TUTAJ

Kliknij aby posłuchać tekstu