Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja do podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom edukacji, wychowania i oświaty ze szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Jarosławski. W tym roku starosta jarosławski Tadeusz Chrzan zaprosił gości uroczystości do Katolickiego Centrum Kultury na część oficjalną, ale także wykład o nowoczesnym patriotyzmie oraz koncert divy operowej Małgorzaty Walewskiej, które odbyły się w kościele pw. Chrystusa Króla.

- Dziękuję i gratuluję Państwu trudu, jaki ponosicie każdego dnia wychowując młode pokolenie Polaków – mówił m.in. do zgromadzonych starosta Tadeusz Chrzan. – W naszym powiecie edukacja i wychowanie stoją na wysokim poziomie. Świadczą o tym chociażby wyniki matur, lepsze niż średnia krajowa czy podkarpacka. To zasługa Państwa i Waszego zaangażowania w proces dydaktyczny – dodawał starosta.

Podczas spotkania była okazja do ciepłych słów wygłoszonych przez zaproszonych gości, ale także uhonorowania 33 nauczycieli oraz 4 dyrektorów z jarosławskich szkół i placówek – Doroty Wierzbińskiej-Dubaj (ZSSChiO), Renaty Pasternak-Tomaki (ZSD-GiL), Jolanty Moskwy  (I LO) oraz Bartłomieja Kordasa (ZPO-W). Otrzymali oni nagrody Starosty Jarosławskiego. Warto przypomnieć przy tej okazji, że w tym tygodniu zostaną również rozdane stypendia Starosty Jarosławskiego dla najzdolniejszych uczniów jarosławskich szkół średnich.

Zgromadzeni goście mieli okazję w sobotnie popołudnie 13 października wysłuchać również wykładu  ks. Pawła Bortkiewicza „Naród i Ojczyzna to rzeczywistość nie do zastąpienia” oraz koncertu z cyklu „Starosta Jarosławski zaprasza” znanej polskiej śpiewaczki operowej Małgorzaty Walewskiej. Współgospodarzem wydarzenia był ks. Andrzej Surowiec.

Kliknij aby posłuchać tekstu