Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Wyjątkowa inauguracja roku akademickiego w PWSTE w Jarosławiu

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu obchodzi 20-lecia istnienia. Uroczystości jubileuszowe połączone z inauguracją roku akademickiego 2018/2019 odbyły się 18 października. Uczestniczyło w nich wielu znamienitych gości a wśród nich wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Jarosławska uczelnia kształci na 16 kierunkach blisko 3 tys. studentów. Jest najlepszą tego typu szkołą wyższą na Podkarpaciu i jedną z najlepszych w Polsce. Przewodniczącym Konwentu PWSTE jest starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

- W przyszłorocznym budżecie państwa na naukę i szkolnictwo wyższe będzie przeznaczone blisko 2 miliardy złotych więcej - powiedział podczas uroczystości wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Dodał, że rząd wyda obligacje Skarbu Państwa do podziału między uczelnie publiczne o łącznej wysokości 3 mld zł, a dla uczelni z Jarosławia przypadnie ponad 17 i pół miliona złotych. Symboliczny czek na tę kwotę premier wręczył rektorowi PWST prof. dr. hab. Krzysztofowi Rejmanowi.

Kliknij aby posłuchać tekstu