Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Długo oczekiwana droga już gotowa!

Dobra wiadomość dla kierowców, którzy korzystają z ulic Pawłosiowskiej i Strzeleckiej w Jarosławiu  oraz przejazdu przez Pawłosiów do tamtejszego węzła z autostradą A4 (Jarosław Wschód). Zakończyły się już wszystkie prace przy tej inwestycji, łącznie z nowym rondem, które nie tylko ułatwia ruch, ale także znacząco wpływa na bezpieczeństwo!

- Ta inwestycja zwiększyła komfort jazdy oraz oczywiście bezpieczeństwo kierujących i pieszych, poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego drogi, z wybudowaniem chodników czy tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ul. Pawłosiowskiej z ul. Strzelecką i dalej na Pawłosiów - podsumowuje projekt Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Poprawiły się także powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia z autostradą A4.

Kilkumilionowa inwestycja możliwa była dzięki pozyskaniu przez Powiat Jarosławski pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, w formie 85% dofinansowania, zaledwie jednego z sześciu, w ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w 2016 roku konkursie. W ramach projektu pn. „Poprawa powiązań komunikacyjnych Powiatu Jarosławskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych Nr 1725 R Jarosław - Pawłosiów, Nr 1725 R ul. Pawłosiowska pomiędzy autostradą A4 a miastem Jarosław” do gruntownej przebudowy przewidziane były blisko 5 km drogi. A wszystko według planów za 6,5 mln złotych. Prace rozpoczęły się w 2017 r. Partnerami beneficjenta, czyli Powiatu Jarosławskiego były Miasto Jarosław i Gmina Pawłosiów.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu od początku prac (maj 2017 r.) do wyglądu inwestycji na dzień dzisiejszy.

efrr

 

Kliknij aby posłuchać tekstu