Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Są już nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodu!

Blisko 3,5 mln złotych zainwestowanych w najnowocześniejsze wyposażenie osiemnastu pracowni do nauki zawodu w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jarosławiu, to efekt kolejnego programu edukacyjnego zakończonego w powiecie jarosławskim. Został on dofinansowany ze środków europejskich, a jego podsumowaniem była konferencja o efektywnym wzmacnianiu potencjału kształcenia zawodowego.

- Projekt był realizowany od zeszłego roku – opowiada starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. – Pozyskaliśmy na jego realizację prawie 3 mln złotych z pieniędzy unijnych. Pozostałe dołożyliśmy z własnego budżetu, ale jestem przekonany, że było warto, bo kupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt i maszyny do praktycznej nauki zawodu.

Ogółem, w CKZiU doposażano  13 istniejących pracowni oraz wyposażono 5 nowych. Są wśród nich m.in. pracownie eksploatacji urządzeń i systemów energii odnawialnej, elektroniki i mikroinstalacji elektrycznych, ale także robót posadzkarskich czy mechanicznej obróbki drewna.

- Poprzez zapewnienie dostępu do nowoczesnej i dobrze wyposażonej bazy dydaktycznej, podwyższamy poziom kształcenia, jak również dostosowujemy profile pracowni do wymogów rynku pracy – podsumowuje projekt dyrektor CKZiU Tomasz Pudlak.

Projekt „Wzmocnienie potencjału kształcenia zawodowego poprzez zakup wyposażenia dla Centrum Kształcenia” był współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Więcej szczegółów TUTAJ

efrr

Kliknij aby posłuchać tekstu