Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Od pomysłu do projektu

Dzięki doskonałej współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji zorganizowano II Konferencję Regionalną Programu Erasmus + i PO WER w Jarosławiu. Dotyczyła ona możliwości rozwoju zawodowego uczniów i nauczycieli w międzynarodowych projektach edukacyjnych – od pomysłu do projektu. Współorganizatorem wydarzenia był samorząd powiatowy, a honorowym patronatem objął go starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

- To kolejna taka oferta programowa programu Erasmus + i PO WER dla szkół i placówek edukacyjnych z powiatu jarosławskiego, możliwa dzięki współpracy z Powiatem Jarosławskim i Państwową Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu - mówił podczas otwarcia spotkania dyrektor FRSE Andrzej Wyczawski.

Konferencję rozpoczął wykład „Od pomysłu do realizacji – czyli, jak zapewnić sukces projektu edukacyjnego” wygłoszony przez Bożenę Mayer-Gawron, eksperta zewnętrznego FRSE. Następnie wybrane projekty Erasmusa+ zaprezentował Adam Tomaszewski, dyrektor ZSTiO w Jarosławiu, a jednocześnie członek ogólnopolskiej Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych. Spotkanie zakończyła część warsztatowa.

Gospodarze konferencji odwiedzili także Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, realizujący już podobny projekt we współpracy z Użgorodem z Ukrainy, partnerem Powiatu Jarosławskiego.

Kliknij aby posłuchać tekstu