Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

O funkcjonowaniu komunikacji publicznej z sołtysami

Funkcjonowania sieci połączeń komunikacji publicznej obsługiwanej przez PKS Jarosław dotyczyło spotkanie starosty jarosławskiego Tadeusza Chrzana z sołtysami z terenu powiatu jarosławskiego. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele PKS Jarosław, którego właścicielem jest samorząd powiatowy.

- Nowa siatka połączeń funkcjonuje od początku września. Najwyższy czas, żeby wspólnie z tymi, których ten temat dotyczy najbardziej, czyli przedstawicielami lokalnych społeczności, porozmawiać i zastanowić się, jak to wygląda w praktyce – tłumaczył ideę spotkania starosta Tadeusz Chrzan. – Zaproponowaliśmy już pewne rozwiązania, ale liczymy się ze zdaniem klientów komunikacji publicznej, którzy zgłosili wiele uwag podczas spotkania – mówił starosta Chrzan.

Pod koniec sierpnia, w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na 2019 rok, w podpisana została umowa na udzielenie dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. O największą dotację w województwie postarał się powiat jarosławski, wspólnie z powiatami lubaczowskim i przeworskim. PKS Jarosław obsługuje również publiczne linie komunikacyjne w powiecie bieszczadzkim. Liczba połączeń, która została uwzględniona w naszym wniosku wynosi 67.

W spotkaniu, które odbyło się 4 października w starostwie powiatowym w Jarosławiu, uczestniczyło kilkudziesięciu sołtysów.

Kliknij aby posłuchać tekstu