Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła

W dniach 25-27 listopada w klasztorze oo. dominikanów w Jarosławiu odbywają się uroczystości nawiedzenia Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. W powitaniu uczestniczyła również oficjalna delegacja samorządu powiatowego ze starostą jarosławskim Stanisławem Kłopotem i przewodniczącym Rady Powiatu Jarosławskiego Marianem Fedorem na czele. Przypomnijmy, że św. Michał Archanioł jest od kilkunastu lat patronem Powiatu Jarosławskiego.

- Z wielką czcią i szacunkiem witamy na Ziemi Jarosławskiej cudowną figurę św. Michała Archanioła. Od wielu lat, decyzją radnych powiatowych, jest on patronem Powiatu Jarosławskiego - mówił podczas uroczystości starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Jesteśmy głęboko wdzięczni za jego wstawiennictwo, dlatego dziś i przez najbliższe dni chcemy – za jego pośrednictwem – podziękować, ale także prosić Boga o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i naszego powiatu, naszych rodzin i nas samych, abyśmy wytrwali w wierze naszych ojców.

Program uroczystości w dniach 26 - 27 listopada:

WTOREK 26 listopada 2019
8.00 – Msza św. z homilią.
9.00 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
9.30 – Msza św. dla chorych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i błogosławieństwem indywidualnym z racji nawiedzenia.
11.00-15.00 – Czas osobistej modlitwy.
15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).
18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.

ŚRODA 27 listopada 2019
8.00 – Msza św. z homilią.
9.00 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.
9.30 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.
11.00-15.00 – Czas osobistej modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła.
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie Figury i zakończenie nawiedzenia.

Kliknij aby posłuchać tekstu