Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Radni powiatowi m.in. o inwestycjach drogowych

Wśród decyzji podjętych przez radnych podczas 24. sesji Rady Powiatu Jarosławskiego, która odbyła się 30 lipca, było m.in. przyjęcie uchwały o 2,5 mln zł na powiatowe inwestycje drogowe w Jarosławiu. Kolejne 3 mln, pozyskane przez samorząd powiatowy ze środków ministerstwa finansów, zostanie przeznaczone na zabezpieczenie osuwiska w Świebodnej. Ponad 3,5 mln zł powiat jarosławski pozyskał także z rządowego Funduszu Przewozów Autobusowych.  Radni zapoznali się również z sytuacją w Centrum Opieki Medycznej oraz udzielili długoterminowej pożyczki jarosławskiemu szpitalowi.

Przyjęcie uchwały o zmianach w budżecie powiatu, dotyczących kolejnych inwestycji drogowych, tym razem w Jarosławiu, wynika z wcześniejszego wstępnego porozumienia pomiędzy samorządami powiatowym i miejskim, reprezentowanych przez starostę jarosławskiego i burmistrza Jarosławia oraz stosownej uchwały Rady Miasta Jarosławia. Radni powiatowi przychylili się do tych propozycji, tak więc w Jarosławiu tegoroczne inwestycje drogowe, o wartości blisko 2,5 mln złotych,  obejmą ulice:

  • Fredry
  • Zwierzyniecką
  • Orłowicza
  • Traugutta
  • Pogodną
  • Lotników
  • Bandurskiego
  • Żwirową
  • Batalionów Chłopskich

- Tak, jak to jest przyjęte w naszej współpracy z samorządami gminnymi, także w tym przypadku, kosztami obydwa samorządy podzielą się po połowie – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Dodatkowo na sesji radni zaakceptowali także następną inwestycję drogową, tym razem na terenie gminy Chłopice (przebudowa drogi powiatowej w Łowcach) za 150 tys. złotych.

Ruszy także kolejny etap zabezpieczenia osuwiska w Świebodnej oraz odbudowy drogi powiatowej na tym odcinku. Powiat otrzymał bowiem 3 mln złotych z funduszy rządowych, o które został zwiększony budżet powiatu jarosławskiego.

Radni podjęli decyzję o udzieleniu nieoprocentowanej pożyczki dla COM w kwocie 2,78 mln złotych – Chodzi nam o to, by szpital mógł funkcjonować w tym trudnym dla nas okresie pandemii koronawirusa, bez szkody dla mieszkańców powiatu – wyjaśniał radnym starosta St. Kłopot. Pożyczka ma zostać spłacona do kwietnia 2021 roku. Wcześniej radni zapoznali się z informacją o sytuacji finansowej i realizacji planu naprawczego w jarosławskim Centrum Opieki Medycznej.

Całość obrad dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=efSKNAtoeDI&feature=emb_logo

Kliknij aby posłuchać tekstu