Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Uczeń „Mechanika” zwycięzcą konkursu „Elektron”

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu "Elektron" został Dawid Kasieczka - uczeń klasy czwartej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu, kształcący się w zawodzie technik elektronik.

W piątek, 20 lutego 2015 roku na Wydziale Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej odbył się ścisły finał dla 59 najlepszych uczniów z całego kraju, interesujących się zagadnieniami z zakresu elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki. Oprócz Dawida, naszą szkołę godnie reprezentowali: Łukasz Łysik – klasa III, oraz Kamil Nykiel – kl. II, kształcący się w tym samym zawodzie, co ich kolega.

Łukasz Łysik, który przekroczył próg 70% punktów poprawnie rozwiązanych zadań, otrzymał dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku w finale. Z kolei drugoklasista Kamil Nykiel również popisał się dużą wiedzą - uplasował się w pierwszej czterdziestce finalistów, co jest wspaniałym wynikiem i bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Warto wspomnieć, iż konkurs "Elektron" składa się z dwóch części, polegających na rozwiązaniu testu przygotowanego przez pracowników naukowych Wydziału Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. W etapie pierwszym odbyły się eliminacje szkolne, natomiast w drugiej części zadania testowe są rozwiązywane w murach Politechniki.

Opiekunami, którzy przygotowali uczniów do konkursu byli Mariusz Skupień oraz Janusz Puszkarz.

Sukcesy naszych uczniów świadczą o wysokim poziomie kształcenia w ZSTiO im. Stefana Banacha i umiejętnym przekazywaniu wiedzy przez nauczycieli. Bez wątpienia ważne są także indywidualne uzdolnienia i predyspozycje przedmiotowe uczniów, którzy do nauki podchodzą z wielkim zaangażowaniem i pasją, a zdobywanie wiedzy traktują jako przyjemność, a nie obowiązek.

fot. ZSTiO

Kliknij aby posłuchać tekstu