Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Sukces uczniów z „Mechanika”. II miejsce w finale ogólnopolskiego turnieju "Mistrz elektroniki samochodowej - Gordon Champion".

Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): ZSTiO w Jarosławiu Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): ZSTiO w Jarosławiu

W dniach 4-5 października 2019 r. w Bydgoszczy odbył się finał Turnieju "Mistrz Elektroniki Samochodowej - Gordon Champion". Wzięli w nim udział uczniowie z całej Polski, uczący się w szkołach o profilach samochodowych. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu reprezentowało trzech uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych: Kamil Czekierda, Mateusz Florek oraz Arsenii Brazhnyk.

Turniej zakończył się wielkim sukcesem. Uczeń Kamil Czekierda  zajął II miejsce indywidualnie. Reprezentacja jarosławskiej samochodówki wywalczyła także II miejsce w generalnej klasyfikacji szkół biorących udział w turnieju.

W finale zmierzyło się 12 uczestników, którzy mieli za zadanie wykryć w wyznaczonym czasie spreparowane usterki z zakresu elektroniki samochodowej w pięciu różnych autach. Uczeń, który najszybciej prawidłowo wykonał zadania wygrywał cały konkurs. Komisja Konkursowa wyłoniła trzech najlepszych uczniów. Otrzymali oni atrakcyjne nagrody, ufundowane przez firmy: GORDON HURTOWNIA MOTORYZACYJNA, HELLA, MAGNETI MARELLI, oraz firmę AIRPRESS.

Opiekunowie uczniów z ZSTiO: Krzysztof Żołyniak oraz Mariusz Skupień, nauczyciele przedmiotów zawodowych.

GRATULUJEMY młodym Mistrzom udziału w finale oraz sukcesu w tak prestiżowym konkursie!

Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu