Uczniowie z ZSTiO finalistami ogólnopolskiej olimpiady – OITiW w Kategorii Usprawnienie softwarowo – techniczne

Udział uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości 2020 (oznaczonej skrótem OITiW)  obfitował w wiele sukcesów.

Rajmund Dejnaka, (technik elektronik), Maciej Wyczawski i Adrian Przybylski (technicy automatycy) są autorami projektu: Inteligentne i bezpieczne skrzyżowanie dla pojazdów uprzywilejowanych z wykorzystaniem oprogramowania i sterowników. Wykonali makietę skrzyżowania i przeprowadzili symulację na panelu HMI. Uczniowie, o którzy mowa w artykule, to finaliści Olimpiady w Kategorii U – usprawnienie softwarowo-techniczne.

Ideą Olimpiady jest opracowanie projektu, wykonanie w sposób rzeczywisty pomocy dydaktycznej oraz opracowanie dokumentacji technicznej wraz z instrukcjami do ćwiczeń. Olimpiada daje możliwość zaprezentowania kreatywności naszej młodzieży, zachęca do podejmowania samodzielnych  działań o charakterze proinnowacyjnym.

Opiekunowie merytoryczni uczniów: Krzysztof Żołyniak i Wiesław Zięba (nauczyciele przedmiotów zawodowych). Gratulujemy i życzymy kolejnych świetnych pomysłów!

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu