Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

wtorek, 06 sierpień 2019

1 Krótkie podsumowanie rekrutacji do szkół prowadzonych przez Powiat Jarosławski

Środek wakacji i okresu urlopowego. Opadł kurz po wizycie 2307 absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych naszego powiatu w poszukiwaniu wymarzonej szkoły, profilu czy oddziału. Dokumenty złożone i można czekać na rozpoczęcie nowego roku szkolnego,  w nowej, wymarzonej szkole.  

Rekrutacja podwójnego rocznika prawie zakończona – wszystko wg harmonogramu i zaplanowanych terminów. W tym roku wymagała ona szczególnej staranności, odpowiedzialności i racjonalnych decyzji co do sieci szkół naszego powiatu. Dlatego już od września ubiegłego roku dyrektorzy szkół wraz ze swoimi radami pedagogicznymi analizowali strukturę oferty edukacyjnej, która z jednej strony wykorzysta potencjał dydaktyczny placówki, jej doświadczenie i możliwości lokalowe, a z drugiej strony zaspokoi potrzeby i oczekiwania absolwentów, rodziców i potencjalnych pracodawców.                            

Wyzwanie było duże, gdyż przyjęcie podwójnego rocznika klas pierwszych do szkoły, to nie tylko organizacyjna strona rekrutacji: zaangażowanie większej liczby nauczycieli, zakładanie uczniom kont, wybieranie preferencji i dotrzymywanie różnych ważnych terminów, ale również, a może przede wszystkim, logistyczne przygotowanie szkoły do pracy ze znacznie większą grupą młodzieży. Z perspektywy ostatniej prostej tego dużego przedsięwzięcia można stwierdzić, że wszystkie planistyczno-organizacyjne etapy rekrutacji zostały przeprowadzone sprawnie i merytorycznie.

Dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych przygotowano miejsca w 33 oddziałach liceum ogólnokształcącego, 73 oddziały w technikach i 50 w szkołach branżowych. W procesie rekrutacji uczniowie wybrali 31 oddziałów liceum, 42 oddzi...
Kliknij aby posłuchać tekstu