Self-adwokaci w starostwie

We wtorek, 23 czerwca, starosta Tadeusz Chrzan gościł grupę self-adwokatów z Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu.

Self-adwokaci to osoby dorosłe z niepełnosprawnością intelektualną, które same chcą reprezentować interesy swoje i innych osób niepełnosprawnych wobec władz czy instytucji. Realizowany przez jarosławskie Koło PSOUU projekt  „Usłysz nasze głosy: Obywatel na pierwszym miejscu” ma przygotować grupę 18 self-adwokatów do samodzielnego życia w społeczeństwie poprzez uczestnictwo w warsztatach z zakresu m.in. wypowiadania się publicznego czy autoprezentacji  oraz organizowania i prowadzenia spotkań z przedstawicielami władz różnych szczebli.

Podczas spotkania starosta T. Chrzan przedstawił gościom strukturę organizacyjną urzędu oraz nakreślił zadania jakie stoją przed poszczególnymi wydziałami. Po krótkim wprowadzeniu self-adwokaci mieli okazję zapytać starostę m.in. o jego główne obowiązki, o to co jest najtrudniejsze w sprawowaniu funkcji starosty czy z jakimi sprawami najczęściej przychodzą mieszkańcy powiatu.

Po spotkaniu self-adwokaci zostali oprowadzeni po jarosławskim starostwie, gdzie mieli okazję porozmawiać z pracownikami poszczególnych wydziałów.

Fot. Joanna Sebastianko