Święto Policji w jarosławskiej Komendzie

W czwartek, 16 lipca, świętowali funkcjonariusze i pracownicy cywilni jarosławskiej Komendy Powiatowej Policji. Najlepsi policjanci zostali wyróżnieni awansami, wręczanymi przez zastępcę Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzeja Sabika oraz Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Ryszarda Kornagę.

W obchodach uczestniczył starosta Tadeusz Chrzan, który podziękował policjantom za pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu jarosławskiego.

Ustanowione w 1995 r. przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Święto Policji przypada 24 lipca, w rocznicę powołania w 1919 r. Policji Państwowej. W tym roku branżowe święto ma szczególny wymiar dla służących w policji kobiet – to 90. rocznica przyjęcia pierwszych kobiet do polskiej Policji Państwowej, gdzie początkowo zajmowały się sprawami nieletnich i rodzinnymi.

Fot. M. Szarnik