Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Wizyta gości z Niemiec

Przez trzy dni w powiecie jarosławskim gościli przedstawiciele Powiatu Salzland z Niemiec, ze starostą Marcusem Baurem na czele. Interesowała ich możliwość nawiązania współpracy – przede wszystkim w zakresie szkolnictwa zawodowego, wyższego oraz kontaktów gospodarczych.

Goście z Niemiec byli w powiecie jarosławskim od 9 do 11 marca. W tym czasie mieli możliwość zapoznania się z potencjałem powiatu oraz poszczególnych gmin. Umożliwiło im to spotkanie zorganizowane w Starostwie Powiatowym, gdzie oprócz gości i gospodarza, starosty Tadeusza Chrzana, uczestniczyli burmistrzowie miast i wójtowie gmin zainteresowanych ewentualną współpracą. Byli także wicestarosta Józef Szkoła, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Lucyna Paulo oraz naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu, Konrad Sawiński. Po tym spotkaniu goście zwiedzili jarosławską Starówkę.

Ważną częścią wizyty były także odwiedziny dużych przedsiębiorstw związanych z produkcją rolną – grupy producenckiej zbóż, jajczarni, przetwórstwa owoców miękkich oraz przetwórstwa mięsnego. Przedsiębiorcy z Ziemi Jarosławskiej mieli także możliwość spotkania z przedstawicielami powiatu Salzland podczas spotkania roboczego.

Niemcy odwiedzili również Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie rozmawiano na temat możliwości podjęcia wspólnych projektów edukacyjnych i zawodowych.

Ostateczne ramy współpracy pomiędzy samorządami zostaną określone po rewizycie w powiecie Salzland. W przypadku przedsiębiorców oraz szkolnictwa - są one możliwe już od teraz.

Powiat Salzland - powiat w niemieckim kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Powstał 1 lipca 2007 z połączenia powiatów Aschersleben-Staßfurt (z wyłączeniem miasta Falkenstein/Harz, które znalazło się w powiecie Harz), Schönebeck i Bernburg. Siedzibą powiatu jest miasto Bernburg (Saale).

Kliknij aby posłuchać tekstu