Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Powiat Jarosławski ma duże szanse na zwycięstwo w prestiżowym konkursie!

Powiat Jarosławski jest wśród pięciu nominowanych powiatów naszego województwa do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.  To już 17. edycja tego prestiżowego konkursu, a gala podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy odbędzie się 2 czerwca w Rzeszowie.

Zgodnie z regulaminem Komisja Nominacyjna (przedstawiciele Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz organizatorów - powołani przez nich eksperci w dziedzinie samorządności i laureaci PNS z poprzedniej edycji) wyłoniła spośród wszystkich uczestników plebiscytu, którzy uzyskali najwyższą ocenę po analizie ankiet charakteryzujących dane finansowe i inwestycyjne powiatów Podkarpacia za rok 2016 oraz plany na rok 2017, po pięciu nominatów do Nagrody w poszczególnych kategoriach, przedstawionych Kapitule Nagrody. Ta zaś dokona wyboru laureatów, którzy otrzymają honorowe wyróżnienie w postaci dyplomu i pamiątkowej Statuetki Podkarpackiej Nagrody Samorządowej.

- Już teraz cieszy, że osiągnięcia Powiatu Jarosławskiego zostały dostrzeżone na arenie naszego regionu - komentuje Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski - Dobre wyniki z 2016 i plany na ten rok, to m.in. umiejętność pozyskiwania środków pozabudżetowych - a przypomnę,  że w tamtym i tym roku roku to ponad 80 mln złotych - i inwestowania ich np. w powiatowy szpital, drogi czy edukację młodzieży ponadgimnazjalnej, czyli te priorytety, które postawiłem sobie na początku tej kadencji.


Organizatorami Podkarpackiej Nagrody Samorządowej są Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych i Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”. Honorowy patronat nad konkursem sprawują Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl i Wojewoda Podkarpacki, Ewa Leniart.

Kliknij aby posłuchać tekstu