Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

PKS w Jarosławiu rozpoczął obsługę tras w Bieszczadach

PKS Jarosław S. A., którego właścicielem jest Powiat Jarosławski, rozpoczął obsługę połączeń autobusowych w Bieszczadach. Zostanie także dzierżawcą dworca w Ustrzykach Dolnych i przystanków autobusowych.

Zgodnie z planami autobusy PKS Jarosław zaczną jeździć po powiecie bieszczadzkim od lipca. Jeszcze  w czerwcu zaś na trasach: Ustrzyki Dolne – Rzeszów, Wetlina – Rzeszów i Polańczyk - Rzeszów. Zastąpią dotychczasowego przewoźnika, który zrezygnował jeszcze w lutym tego roku i zawiesił działalność z dniem 30 czerwca. - Już obecnie PKS Jarosław obsługuje linie na terenie trzech powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego i przeworskiego – mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.- Liczę, że to nowe wyzwanie, będzie bodźcem do rozwoju firmy.

- Komunikacja zbiorowa, którą ma zapewnić PKS Jarosław, będzie pokrywać się z rozkładem jazdy dotychczasowego przewoźnika – wyjaśnia Ireneusz Kochanowicz, prezes PKS Jarosław. - W części niektóre kursy będą modyfikowane i dostosowywane do bieżących potrzeb pasażerów.

Wg kierownictwa firmy, kierowcy dotychczasowego przewoźnika, którzy zadeklarowali chęć przejścia do firmy PKS Jarosław, będą w niej zatrudnieni. Zapotrzebowanie na kierowców będzie dopasowane do okresu letniego (lipiec-sierpień) a następnie zwiększone w okresie szkolnym tj. od września br.

- Szczegóły komunikacji szkolnej i dowozu uczniów zostaną podane po zakończeniu rozmów handlowych – dodaje prezes Kochanowicz.

Warto też przypomnieć, że już w przyszłym roku w Jarosławiu powstanie nowy dworzec, połączony z powierzchnią handlową. Starosta Jarosławski planuje też na placu należącym do PKS (obok dworca PKP) zorganizować centrum przesiadkowe dla PKS, MZK i prywatnych przewoźników.
Kliknij aby posłuchać tekstu